محسن ثلاثی

زندگینامه محسن ثلاثی، جامعه شناسی. محسن ثلاثي ، جامعه شناس و مترجم ،متولد ۱۳۲۴ بابل است.تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در زادگاه خويش به پايان مي برد و براي ادامه ‏تحصيل راهي تهران مي شود. ثلاثي در رشته جامعه شناسي تحصيل كرده و بر مبناي اين گرايش تحصيلي و علاقه شخصي،سال هاست كه ‏به ترجمه متون جدي و مرجع در اين حوزه پرداخته و آثار گرانقدري را براي جامعه دانشگاهي و محققان علوم اجتماعي به فارسي برگردانده ‏است. ثلاثي هم اكنون عضو هيأت علمي دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران است.‏

مطالعه بیشتر...

ارسال مقاله

در این مجله آنلاین تلاش میکنیم از جامعه شناسی بنویسیم و آخرین اخبار، دوره های آموزشی، نظریات و دیدگاههای  جامعه شناسان آماتور و حرفه ای ایران و جهان را منتشر خواهیم کرد. از همه جامعه شناسان و دانشجویان و هموطنان علاقمند جهت ارسال مطالب، عکس، نقد ، دیدگاهها و مقاله های تخصصی دعوت بعمل می آید.

لطفا مقالات، دیدگاهها و نوشته های خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمائید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

راه اندازی مجدد سایت

 

مجله آنلاین جامعه شناسی پس از هک و وقفه چند ساله، از بهمن 1395 دوباره آغاز به کار کرد. متاسفانه تمامی مقالات آرشیو پاک شدند و نتوانستیم بازگردانی کنیم. دوباره بلند شدیم و  آنلاین تلاش میکنیم از جامعه شناسی بنویسیم و آخرین اخبار، دوره های آموزشی، نظریات و دیدگاههای  جامعه شناسان آماتور و حرفه ای ایران و جهان را منتشر خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر...

تاریخچه جامعه شناسی در ایران

تاریخچه جامعه شناسی در ایران مربوط به دهه های معاصر نیست. تاریخ پرتلاطم ایران ، انقلاب ناکام مشروطه ، جهانی شدن علم و نفوذ غرب در سار نقاط جهان از جمله ایران از جمله دلایل شکل گیری جامعه شناسی در ایران محسوب می شود.نخستین جامعه شناسان ایرانی ، مطالعات آکادمیک در این رشته نداشته اند بلکه صاحبنظران اجتماعی بوده اند که به موضوعات جامعه شناسی علاقه مند بوده و اظهار نظر می کردند. ناظم الاسلام کرمانی ، با نگارش کتاب " تاریخ بیداری ایرانیان"، ، جمالزاده ، راوندی، عبدالحسین زرینکوب، پروین اعتصامیوبسیاری دیگر از روشنفکران ایرانی را به نوعی می توان از پیشگامانو صاحبنفوذان علم جامعه شناسی در ایران دانست.

مطالعه بیشتر...

جامعه شناسی مردم مدار

جامعه شناسی مردم مدار-هربرت گانز، از روسای پیشین انجمن جامعه‌شناسی آمریکا، نخستین جامعه‌شناسی است که اصطلاح جامعه‌شناسی مردم‌مدار را در سال ۱۹۸۸ پیشنهاد کرد البته امروز مایکل بوروی را چهره‌ای شاخص و موثر در بسط و گسترش و نیز تثبیت جایگاه این نوع جامعه‌شناسی باید دانستاز محوری‌ترین نکات در رویکرد به جامعه‌شناسی مردم‌مدار، دو پرسش اساسی است؛ جامعه‌شناسی برای چه کسی؟ و جامعه‌شناسی برای چه؟ درواقع، در پاسخ به این دو پرسش است که بوروی به یک نظام تقسیم کار در جامعه‌شناسی می‌رسد و بر این اساس چهار نوع جامعه‌شناسی حرفه‌ای، سیاستگذار، انتقادی و مردم‌مدار را از هم متمایز می‌سازد.

مطالعه بیشتر...

صفحه4 از5

تیسفون